Aktuální informace

AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ TÝKAJÍCÍ SE VSTUPU CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČR A DALŠÍ INFORMACE K PROGRAMU KVALIFIKOVANÝ ZAMĚSTNANEC

(aktualizace dne 15.2. 2021)

 

Od 5.2.2021 platí nová pravidla vstupu na území ČR – pro občany ČR, EU a třetích zemí. Většina zemí (včetně   Ukrajiny) je na semaforu tmavě červená, což jsou země s velmi vysokým rizikem nákazy. Pro zaměstnance, kteří přijíždí do ČR z Ukrajiny, v současné době platí ta nejpřísnější opatření. Týká se jak vstupu na území ČR, tak nástupu do zaměstnání. ZDE najdete přehled aktuálních opatření a pravidel.  Upozorňujeme také na nejčastější chyby při zařazení žadatele (firmy) do Programu kvalifikovaný zaměstnanec. Tyto a další informace jsou k dispozici ZDE.

 

Doporučujeme sledovat webové stránky Ministerstva zdravotnictví, kde jsou aktualizována mimořádná a ochranná opatření:
https://www.mzcr.cz/category/uredni-deska/rozhodnuti-ministerstva-zdravotnictvi/aktualni-mimoradna-a-ochranna-opatreni-ke-covid-19/
Další odkazy na aktuální informace se vstupem cizinců zde:
https://covid.gov.cz/situace/cizinci/moznosti-povinnosti-cizincu-pri-vstupu-do-cr
https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx

 

NAVÝŠENÍ ZARUČENÉ A MINIMÁLNÍ MZDY SE DOKTNE I PROGRAMU KVALIFIKOVANÝ ZAMĚSTNANEC

(aktualizace dne 6.1. 2021)

 

Dovolujeme si Vás informovat, že naše krajská hospodářská komora přijímá i nadále žádosti o zařazení do Programu kvalifikovaný zaměstnanec, jehož cílem je usnadnit proces získání zaměstnanecké karty pro zahraniční pracovníky. Rádi bychom Vás upozornili na změny a novinky v programu. V roce 2019 schválila vláda navýšení mzdy pro zahraniční pracovníky na 1,2 násobku minimální a zaručené mzdy. Vzhledem k navýšení minimální mzdy v roce 2021 dochází rovněž k navýšení mzdy pro zahraniční pracovníky. Tabulku s přehledem pracovních skupin, pracovních pozic a aktuální výší mzdy najdete ZDE.
Dále Vás informujeme o navýšení poplatku za zařazení do Programu kvalifikovaný zaměstnanec. Aktuální ceny najdete ZDE.
Další informace k programu najdete v sekci ZAMĚSTNÁVÁNÍ ZAHRANIČNÍCH PRACOVNÍKŮ - Program kvalifikovaný zaměstnanec.

 

 

PRODLOUŽENÍ DOBY POBYTU PRO DRŽITELE KRÁTKODOBÉHO PRACOVNÍHO VÍZA S DOBOU PLATNOSTI KONČÍCÍ PO 12.3.2020

(aktualizace dne 9.9. 2020)


Dne 24. 8. 2020 vláda schválila prodloužení doby pobytu pro držitele krátkodobých pracovních víz s dobou platnosti končící po  12. 3. 2020. Ti tak budou moci za stanovených podmínek zůstat v ČR až do 16. 11. 2020. Usnesení vlády naleznete ZDE.

 

 

NOVÁ OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ TÝKAJÍCÍ SE SCHENGENSKÉHO VÍZA A TESTU NA COVID-19

(aktualizace dne 7.9. 2020)

 

Na základě aktuálního Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 19. 8. 2020, které vešlo v platnost 24. 8. 2020, bylo občanům Ukrajiny umožněno podávat žádosti o krátkodobá schengenská víza za účelem zaměstnání a to již pro jakékoliv pracovní pozice.

Vzhledem k tomu, že se bude jednat o cizince vykonávající ekonomickou činnost, musí žadatel předložit potvrzení od budoucího zaměstnavatele stejně, jako tomu bylo doposud. Bez tohoto potvrzení není možné žádost o krátkodobé vízum přijmout.

Nově byla ve výše uvedeném ochranném opatření zavedena povinnost opakovaného testu na Covid 19.  Po příjezdu do ČR musí cizinec, který je ze země, jenž není na seznamu zemí s nízkým rizikem výskytu onemocnění Covid 19, absolvovat PCR test na přítomnost SARS-CoV-2,  do 72 hodin pak předložit negativní výsledek a tento test do 14 dnů provést znovu (viz bod I. 13. ochr. opatření).

 

 

UPOZORNĚNÍ NA OPATŘENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ  TÝKAJÍCÍ SE VSTUPU CIZINCŮ NA ÚZEMÍ ČR

(aktualizace dne 4.8. 2020)

 

S ohledem na situaci kolem koronaviru COVID-19 jsou vydávána mimořádná ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví, ve kterých jsou mimo jiné i požadavky na zaměstnavatele (vzdělávací instituce). Tyto požadavky je v praxi nutno dodržovat a předcházet tak případným komplikacím. Jeden pozitivní případ má totiž nedozírné následky na celé Vaše pracoviště (vzdělávací instituci), ať už se jedná o karanténu, nepříjemné testování všech osob, trasování pohybu, apod.
 </

Kalendář

« Leden 2023 »
NePoUtStCtPaSo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Partneři

banner
banner
banner