Postup při vyřízení žádosti

Projekt Režim Ukrajina je určen firmám, které dlouhodobě hledají zaměstnance na středně a nízko kvalifikované pracovní pozice. Cílem projektu je usnadnit proces vyřízení zaměstnanecké karty, na základě které lze zaměstnat ukrajinské uchazeče až na dva roky.

 

Zaměstnavatel musí splňovat podmínky pro zařazení do projektu - musí zaměstnávat min.10 osob v den podání žádosti, zveřejňovat účetní závěrky ve Sbírce listin a veřejném rejstříku podle zákona, vykonávat soustavnou podnikatelskou činnost min. 2 roky před podáním žádosti atd. Podmínky pro zařazení a další informace naleznete ZDE.

 

Pokud zaměstnavatel nenajde vhodné uchazeče na pracovní pozice a splní podmínky pro zařazení, doručí na KHK ZK (e-mailem, datovou schránkou, osobně nebo poštou) tyto podklady:

 

1) Žádost

2) Povinné přílohy

3) Průvodní kartu

 

Do Režimu Ukrajina lze zařadit pracovní pozice klasifikované od 4 po 8. Seznam klasifikace CZ-ISCO pro pracovní pozice najdete ZDE. Uchazeč musí splňovat požadavky na vzdělání, které zaměstnavatel nahlásí u volné pracovní pozice na ÚP. Během procesu vyřízení zaměstnanecké karty nelze rušit inzerát na ÚP, ani omezovat jeho platnost.

 

Krajská hospodářská komora ZK:

  • zašle žadateli potvrzení o přijetí žádosti a povinných příloh, případně vyzve k doložení či opravě některých podkladů
  • zařadí žadatele do projektu v případě, že jsou všechny dokumenty v pořádku a žadatel splňuje podmínky pro zařazení
  • po zařazení zašle zaměstnavateli informaci o tom, že byl zařazen do Režimu Ukrajina

 

Zařazení do projektu trvá jeden rok a během této doby může zaměstnavatel hlásit další uchazeče, nemusí již zasílat povinné přílohy. Tyto se opět dokládají po vypršení platnosti zařazení.

 

S informací o zařazení do projektu bude žadateli zaslána faktura za provedené služby. Cena za zařazení zaměstnavatele do projektu je 2500,- Kč + 200,- Kč za každého uchazeče. Cena za nahlášení dalších uchazečů po dobu platnosti zařazení je 1000,- Kč + 200,- Kč za každého uchazeče. Ceny jsou uvedeny bez DPH.

 

Termín pohovoru pro ukrajinského uchazeče zasílá pracovník Generálního konzulátu ve Lvově e-mailem na kontaktní osobu uvedenou v žádosti zaměstnavatele. Ten ji co nejdříve předá ukrajinským uchazečům. Uchazeči se dostaví ve stanoveném termínu k podání žádosti o zaměstnaneckou kartu  na adresu vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, ul. Džerelna 18. Rovněž výdej hotových pasů s vyznačenými vízy je organizován prostřednictvím vízového centra.

 

V případě dalších dotazů se prosím obracejte na níže uevdený kontakt:

Bohdana Konečná

E-mail: rezimukrajina@khkzk.cz nebo konecna@khkzk.cz
Tel.: +420 572 154 554
Mobil: +420 725 596 631

Kalendář

« Kveten 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*