Aktuální informace

Často kladené dotazy na Generální konzulát ČR ve Lvově související s vyřízením zaměstnanecké karty (Režim Ukrajina) a dalších dlouhodobých pobytů

(aktualizace dne 10.9.2018)

 

Na níže uvedeném odkazu můžete najít přehled opakujících se otázek, které přicházejí na Generální konzulát ČR ve Lvově.

https://www.mzv.cz/lvov/cz/viza_a_konzularni_informace/casto_kladene_dotazy/index.html

 

 

Seminář na téma zaměstnávání cizinců (projekty ekonomické migrace)

(aktualizace dne 17.7.2018)

 

Připravujeme pro Vás seminář, který se bude věnovat otázkám zaměstnávání zahraničních pracovníků v českých firmách. Během semináře budou představeny projekty Režim Ukrajina, Režim ostatní státy (Mongolsko/Filipíny) a nově i Srbsko. Uvedené projekty jsou zaměřeny na zaměstnávání středně a nízkokvalifikovaných pracovníků ze zahraničí v českých firmách. Na semináři vystoupí zástupci všech zapojených institucí do těchto projektů:
•    Hospodářská komora ČR (hlavní garant)
•    Ministerstvo vnitra – Odbor azylové a migrační politiky
•    Ministerstvo průmyslu a obchodu
•    Státní úřad inspekce práce

 

Datum: 18.10.2018 (9:00-13:00 hod.)
Místo: Krajský úřad Zlínského kraje, tř. T. Bati 21 (budova č. 21), zasedací sál v 16. etáži

 

Nový formulář žádosti o zařazení do programu Režim Ukrajina

(aktualizace dne 18.6.2018)

 

Z důvodu navýšení počtu přijatých žádostí a potřeby zpřehlednění databáze se rozhodl jeden z řídících orgánů projektu upravit formulář „Žádost.xls“, ve kterém se uvádí údaje ke konkrétním ukrajinským uchazečům. Při podání první žádosti, nahlášení dalších uchazečů či žádosti po vypršení předešlého zařazení je třeba použít nový formulář - ke stažení ZDE. Původní formulář s názvem „Žádost o nahlášení dalšího uchazeče“ byl zrušen.
Ostatní požadované přílohy zůstávají nezměněné.

 

Změna místa podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Lvově

(aktualizace dne 13.4.2018)

 

Na základě usnesení Vlády ČR č. 79/2018 ze dne 31. 01. 2018 byly navýšeny kvóty přijímaných žadatelů o dlouhodobý pobyt za účelem zaměstnání na Generálním konzulátě ve Lvově. Toto navýšení vede k řadě organizačních změn. Nejdůležitější změnou, která se týká přímo žadatelů, je místo podání žádosti: počínaje 01. 05. 2018 se  žadatelé o zaměstnaneckou kartu, kteří jsou zařazeni do vládního programu Režim Ukrajina, musí k podání své žádosti dostavit do vízového centra společnosti VFS Global ve Lvově, a to na adrese Lvov, ul. Džerelna 18. Tyto žádosti od 01. 05. 2018 tedy již nebudou přijímány na GK Lvov. Rovněž výdej hotových pasů s vyznačenými vízy bude organizován prostřednictvím vízového centra.
Více informací lze nalézt na stránkách GK Lvov: https://www.mzv.cz/lvov/cz/index.html

 

 

Zaměstnávání pracovníků v zemědělství a potravinářství

(aktualizace dne 9.2.2018)

 

Na odkazu naleznete informace k projektu „ZVLÁŠTNÍ POSTUPY PRO PRACOVNÍKY V ZEMĚDĚLSTVÍ A POTRAVINÁŘSTVÍ Z UKRAJINY“.

 

 

Navýšení kvót pro Režim Ukrajina

(aktualizace dne 5.2.2018)

 

Vláda rozhodla, že v rámci Režimu Ukrajina, který Hospodářská komora ČR zabezpečuje, budou mít čeští zaměstnavatelé nově možnost žádat až o 20 tisíc pracovníků z Ukrajiny ročně. Dosud byla kvóta poloviční. Dnešní rozhodnutí vlády výrazně zkrátí dlouhé čekaní podnikatelů na nové pracovní síly z Ukrajiny, vyřízení žádosti v současnosti trvá v průměru sedm měsíců.

 

 

Stanovisko státních orgánů ČR k vysílání ukrajinských občanů do České republiky k výkonu práce z jiného členského státu EU

(aktualizace dne 14.12.2017)

 

Každý členský stát Evropské unie vydává ukrajinským občanům víza nebo povolení k pobytu za účelem zaměstnání proto, aby jim umožnil pracovat na svém území, nikoli proto, aby tito cizinci pracovali v jiném státě. Vízum nebo povolení k pobytu vydané jiným členským státem Evropské unie opravňuje ukrajinského občana k dočasnému pobytu na území České republiky (nejdéle po dobu 90 dnů v průběhu každých 180 dnů), nikoli k výkonu práce. Ani bezvízový styk neopravňuje ukrajinského občana k výkonu práce v ČR.

 

Dopis náměstka MV ČR

Kalendář

« Listopad 2018 »
NePoUtStCtPaSo
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*