Jaroslavská oblast

Jaroslavská oblast (Ярославская область) je federálním subjektem Ruské federace, který patří do Centrálního federálního okruhu. Sousedí s Kostromskou, Tverskou, Vladimirskou, Moskevskou, Ivanovskou a Vologdskou oblastí.

 

Jaroslavská oblast leží ve středu evropské části Ruska. Na jejím území je velké množství vodních toků, z nichž největší je Volha, kde jsou postaveny tři významné přehrady – Ugličská, Rybinská a Gorkovská. Klima je mírné, kontinentální s dlouhými zimami a krátkým, relativně teplým létem. V oblasti se také hojně vyskytují minerální a léčebné prameny. Ze surovinových zdrojů se vyskytují převážně stavební materiály, jako je písek, jíly, štěrky, jsou zde i naleziště rašeliny.

 

Jaroslavská oblast patří k průmyslově nejrozvinutějším oblastem Ruska. Nejvýznamnějším oborem je strojírenství, elektrotechnický průmysl, výroba strojů a chemický průmysl.

 

 

Spolupráce mezi Zlínským krajem a Jaroslavskou oblastí

 

 

Spolupráce s Jaroslavskou oblastí začala v listopadu 2012 návštěvou gubernátora Jaroslavské oblasti ve Zlínském kraji, během které byl podepsán Protokol o budoucí spolupráci.

 

V květnu 2013 byla zorganizována podnikatelská mise Zlínského kraje do Jaroslavské oblasti,  jejjímž cílem bylo navázání kontaktů a spolupráce s ruskými firmami. Součástí programu bylo individuální setkání mezi podnikateli, obchodní seminář, návštěva vybraných podniků a podpis dohody o spolupráci mezi Jaroslavskou obchodně-průmyslovou komorou a Krajskou hospodářskou komorou ZK.

 

Na podnikatelskou misi do Ruska navazuje návštěva podnikatelů z Jaroslavské oblasti do Zlínského kraje v říjnu 2013.

 

Kalendář

« Rijen 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Partneři

banner
banner
banner