Archiv aktualit

 

KHK ZK USPOŘÁDALA DVĚ AKCE NA PODPORU EXPORTU A ZAHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE

25.06.20

V době koronaviru proběhla řada on-line konzultací a webinářů zaměřených na mezinárodní spolupráci. Jsme rádi, že jsme po delší době mohli ve Zlíně uspořádat dvě zajímavé akce na podporu exportu a zahraničních aktivit, s účastí zajímavých osobností, zástupců ministerstev, institucí a především podnikatelů.

První z nich bylo setkání s velvyslancem Arménie J. E. Ashotem Hovakimianem, který navštívil Zlínský kraj v úterý 16.6. Pan velvyslanec informoval mj. o investičních a obchodních příležitostech na arménském trhu, o akcích a setkáních na národní úrovni zaměřených na česko-arménskou spolupráci. Hovořil o arménských projektech na podporu start-upů, podnikatelských inkubátorů a nových technologií. Zástupci regionálních firem představili svoji činnost, některé firmy vyjádřily konkrétní zájem o navázání obchodních kontaktů. Iveta Táborská, ředitelka KHK ZK, informovala o činnosti komory, aktuálních projektech a podpoře technického vzdělávání. Bohdana Lavrovičová představila aktivity na východních trzích, služby kontaktního centra a spolupráci s obchodními komorami v zahraničí

Druhou akcí byl seminář „Obchodní spolupráce na východních trzích“, který proběhl ve Zlíně ve čtvrtek 18.6. s účastí tří desítek firem nejen ze Zlínského kraje. Mezinárodní spolupráce na národní úrovni, zasedání mezivládních komisí, perspektivní sektory pro české firmy v Rusku, na Ukrajině, v Arménii a Gruzii – tato a další témata zazněla v prezentaci ředitele Odboru zahraničně ekonomických politik I. MPO ČR Martina Pospíšila. Zástupci firem Jan Ježík a Alexander Romanina předali praktické zkušenosti související s podnikáním v Rusku, se zajišťováním služeb v oblasti certifikace a logistiky nebo zkušenosti z jednání s ruskými partnery.Jan Hebnar ze společnosti Sinovia Consult informoval o aktuální situaci v Číně a upozornil na chyby při jednání a obchodování s čínskými partnery. 

 


Kalendář

« Rijen 2021 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*