Archiv aktualit

 

Aktuální informace k přijímání zahraničních pracovníků

17.03.20

Vzhledem k velmi dynamickým okolnostem vývoje týkající se šíření nového koronaviru v rámci celé ČR a s ohledem na aktivity a kompetence, které jsou nám přiděleny vládním programem pro řízenou ekonomickou migraci z Ukrajiny si Vás dovoluji informovat o následujících informací: Hospodářská komora ČR byla v pátek minulý týden informována o okamžitém pozastavení příjmu žádostí do všech vládních programů ekonomické migrace s následujícími doporučeními:


1. U  již zařazených žádostí do programů se ruší všechny termíny k podání žádostí na zastupitelských úřadech, avšak zařazení do programů zůstává zachováno. Žadatelům, kterým již byl stanoven termín na zastupitelském úřadu ČR, bude tento termín posunut na dobu skončení nouzového stavu. O nových termínech budou zaměstnavatelé informováni. Žadatelé ani koordinátoři nebudou o zrušení termínů informováni ze strany zastupitelských úřadů jednotlivě. Informace bude zveřejněna na webových stránkách zastupitelských úřadů a MZV.

2. Řízení o žádostech o zaměstnanecké karty, které již byly přijaty zastupitelskými úřady, se až do skončení nouzového stavu přerušují.

3. I v případě, že  žadatelé byli informováni o udělení zaměstnanecké karty a vyzváni k dostavení se na zastupitelský úřad pro převzetí vstupního víza, se řízení přerušuje a víza budou vydávána až po skončení nouzového stavu.

4. MPO k dnešnímu dni vynulovalo všechny kapacity v systému přidělování jedinečných kódů Programu kvalifikovaný zaměstnanec na webu MPO. Po skončení nouzového stavu navážeme na stav volných kapacit k dnešnímu dni. Žádosti zpracovává pouze HK ČR. Tento bod se týká zařazování pracvoníků z ostatních států kromě Ukrajiny.

Pro podrobnější informace o nouzovém stavu a zastavení příjmu víz sledujte webové stránky Ministerstva vnitra: https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-po-dobu-nouzoveho-stavu.aspx a MZV ČR: https://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/aktuality/pozastaveni_vizovych_rizeni_na_vsech.html

Dle informace MPSV, držitelé schengenských víz a ZK, kterým propadne platnost od vyhlášení nouzového stavu 12.3.2020 mohou pokračovat v zaměstnání u zaměstnavatele po dobu skončení nouzového stavu a následujících 60 dní.

 

 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner