Archiv aktualit

 

Podnikatelé ze Zlínského kraje jednali se srbskými protějšky v Bělehradě a Čačku

26.04.18

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje a Zlínský kraj uspořádali v termínu 17.- 20. dubna 2018 podnikatelskou misi do Srbska. Mise proběhla díky projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Bělehradě. Osobní účastí misi podpořil zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Jiří Dorňák. Delegace 12 podnikatelů vedená hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem strávila dva dny v Bělehradě a dva dny v Čačku (Moravica and Raška District).

Na velvyslanectví v Bělehradě přijal zlínskou delegaci Pavel Kobližka, Chargé d´affaires a.i. a zástupci Velvyslanectví ČR v Srbsku - Jiří Král, obchodní rada a Pavel Svoboda, agrární rada, kteří podnikatelům předali informace o příležitostech a podmínkách pro uplatnění českých firem na srbském trhu.

Dne 18.4. se v prostorách velvyslanectví uskutečnil obchodní seminář, jehož cílem bylo představit Zlínský kraj a jeho ekonomický potenciál. Následovala obchodní jednání se srbskými partnery a návštěva stavebního veletrhu SEEBBE 2018. Proběhlo rovněž setkání se zástupci Srbské obchodní komory a představiteli města Valjevo.
 
Ve čtvrtek 19.4. se delegace přesunula do města Čačak, které je centrálním městem regionu Moravica a Raška. Program v Čačku navázal na návštěvu srbských podnikatelek ve Zlínském kraji v září 2017. Zástupci firem měli možnost prezentovat se v rámci podnikatelského fóra a setkat se svými srbskými protějšky.  Součástí programu v Čačku byla návštěva vybraných firem a zdravotnického zařízení. Proběhla setkání s představiteli kraje, města Čačak a vedením regionální obchodní komory.
 
„Mise byla intenzivní a ohlasy firem jsou velmi pozitivní. Na základě odezvy od podnikatelů lze říci, že jsme ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Bělehradě a Regionální obchodní komorou v Čačku připravili kvalitní program. Věřím, že se firmám v budoucnu podaří zúročit kontakty, které během pobytu v Srbsku navázaly“, řekla Iveta Táborská, ředitelka KHK Zlínského kraje.

Odkaz na reportáž ze Srbska:

https://www.youtube.com/watch?v=2S0uSnoUD1M

 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner