Archiv aktualit

 

Ve Zlíně proběhl seminář „Business den: Srbsko

12.02.18

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje uspořádala v pátek 9.2.2018 seminář s názvem „Business dem: Srbsko“, kterého se zúčastnilo více než tři desítky firem, organizací a institucí nejen ze Zlínského kraje. Cílem semináře bylo přiblížit českým firmám podnikatelské prostředí v Srbsku, obchodní příležitosti, perspektivní průmyslové sektory, možnosti financování nebo pojištění exportu.

S úvodními příspěvky vystoupili Robert Zatloukal, předseda Krajské hospodářské komory ZK a Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje. Následovala prezentace velvyslankyně Srbska v ČR J. E. Very Mavrić, která představila ekonomický potenciál Srbska a bilaterální vztahy s ČR. Ředitel odboru zahraničně-ekonomických politik MPO ČR Martin Pospíšil informoval o česko-srbské obchodní spolupráci. Ve svém příspěvku například zmínil činnost Smíšené komise pro hospodářskou spolupráci mezi ČR a Srbskem a plánované aktivity v oblasti průmyslu a obchodu. O tom, jak obchodovat se srbskými partnery, jaké jsou aktuální obchodní příležitosti, hovořil Jiří Král, obchodní rada Velvyslanectví ČR v Srbsku. Sérii prezentací uzavřel Michal Janků z EGAP s příspěvkem zaměřeným na pojištění exportu se státní podporou. Na závěr předal praktické zkušenosti z podnikání v Srbsku Jiří Částečka, obchodní ředitel firmy Smart Heating Technology s.r.o.

KHK ZK ve spolupráci se Zlínským krajem plánují navázat na tento seminář uspořádáním podnikatelské mise do Srbska. Cesta se uskuteční v termínu 17.4.-20.4.2018 a jejím cílem je navázat nové obchodní kontakty se srbskými firmami. Za tímto účelem budou organizována obchodní fóra, semináře a B2B jednání v Bělehradě a v Čačku. Firmy z oblasti stavebnictví se navíc v Bělehradě můžou zúčastnit stavebního veletrhu SEEBBE 2018. Program v srbském městě Čačak bude připraven ve spolupráci s regionální obchodní komorou.

„Podnětem pro uspořádání semináře a podnikatelské mise do Srbska byla návštěva delegace srbských podnikatelek z města Čačak v září 2017 ve Zlínském kraji vedená ředitelkou pobočky srbské obchodní komory. Během návštěvy jsme se dohodly na další spolupráci, která by mohla probíhat na úrovni hospodářských komor a v podnikatelském sektoru. Dalším důvodem, proč jsme zvolili Srbsko je to, že firmy ze Zlínského kraje patří v Srbsku k těm nejaktivnějším“, informovala Bohdana Konečná z Kontaktního centra pro východní trhy.

Prezentace ke stažení

Prezentace Jiřího Krále, obchodního rady Velvyslanectví ČR v Srbsku ke stažení ZDE

Prezentace Michala Janků, zástupce EGAP ke stažení ZDE

 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner