Archiv aktualit

 

Krajská hospodářská komora ve Zlíně uspořádala kulatý stůl zaměřený na obchodní spolupráci s Gruzií

08.11.17

Více než 30 zástupců firem a institucí se zúčastnilo kulatého stolu, který byl tentokrát věnován obchodní spolupráci s Gruzií. Akci uspořádalo Kontaktní centrum pro východní trhy při KHK ZK ve Zlíně při příležitosti návštěvy velvyslance Gruzie a delegace z kraje Imereti ve Zlínském kraji.

Cílem setkání bylo předsatvit firmám podnikatelské prostředí v Gruzii, investiční možnosti, perspektivní průmyslové sektory a obchodní příležitosti na tomto trhu. Za KHK ZK přivítal účastníky Petr Kopecký, místopředseda představenstva KHK ZK. Velvyslanec Gruzie v ČR, J.E. Zaal Gosadze, představil Gruzii jako trh s rostoucím ekonomickým potenciálem, informoval o ekonomických zónách a možnostech spolupráce v různých oblastech.

Ředitel odboru zahraničně-ekonomických politik MPO ČR Martin Pospíšil hovořil o česko-gruzínské spolupráci a perspektivních průmyslových sektorech. Ve svém příspěvku zmínil vzájemné vztahy a obchod mezi ČR a Gruzií, projekty českých firem, meziregionální spolupráci nebo nástroje podpory exportu. Informoval také o zasedáních Česko-gruzínské smíšené komise. V pořadí čtvrté zasedání se uskuteční v květnu 2018 v Tbilisi, součástí programu bude i oborově zaměřené podnikatelské fórum.

Setkání ve Zlíně se zúčastnili také předsatvitelé kraje Imereti – guvernér Givi Chichinadze, starosta okresu Bagdadi a náměstek guvernéra kraje Imereti, který představil potenciál této oblasti. Praktické zkušenosti s obchodováním v Gruzii předal Milan Šudřich, obchodní ředitel společnosti BKP Group a.s., která se zabývá výrobou tmelů, plničů, laků a dalších materiálů pro automobilový průmysl. Jménem Zlínského kraje pozdravil účastníky náměstek hejtmana Josef Zicha, který zmínil podporu Kontaktního centra pro východní trhy a firmám popřál hodně úspěchů v jejich podnikatelských aktivitách.

Prezentace MPO ke stažení ZDE

Prezentace kraje Imereti ke stažení ZDE

 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner