Archiv aktualit

 

Podnikatelé ze Zlínského kraje se v Jaroslavli zúčastnili „Dne průmyslu Jaroslavské oblasti“

25.10.16

Kontaktní centrum pro východní trhy (KCVT) při KHK ZK ve spolupráci se Zlínským krajem uspořádali druhou podnikatelskou misi do Jaroslavské oblasti. Mise se uskutečnila v termínu 17. - 20. října 2016 a jejím hlavním cílem bylo navázat nové obchodní kontakty mezi podnikatelskými subjekty. Spolupráce od roku 2012 probíhá se samosprávou, dumou, obchodně-průmyslovou komorou a manažerským klubem.

Oficiální část delegace ZK, v čele s náměstkem hejtmana Zlínského kraje MUDr. Lubomírem Nečasem, se 18. 10. 2016 setkala s místopředsedou vlády Jaroslavské oblasti V. G. Kostinym. Představitelé obou regionů hovořili o možné spolupráci na mezinárodních projektech, organizaci společných konferencí, výměně zkušeností a informací v oblasti ekonomické, vzdělávání, kultury a cestovního ruchu.

Během pobytu zlínské delegace v Rusku proběhla individuální setkání v sekcích Dumy Jaroslavské oblasti, která byla zaměřena na oblast zdravotnictví, kultury a cestovního ruchu, oblast ekonomicko-hospodářskou a zemědělství. Ing. Jana Josefíková z Centra polymerních systémů (Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně) se setkala s Alexandrem Rusakovem, rektorem Jaroslavské státní univerzity P. G. Děmidova a představila aktivity CPS a UTB.

Podnikatelé si v Jaroslavli prohlédli česko-ruský podnik PNEUFORM-RUS, který vyrábí a dodává formy pro výrobu pneumatik pro osobní a nákladní automobily. V odpoledních hodinách se delegace zúčastnila konference pořádané jaroslavským Manažer klubem, s nímž KHK ZK navázala spolupráci v roce 2015. Závěrem konference podepsala Bohdana Konečná (KCVT) s prezidentem klubu J. Motlochovem dohodu o statusu člena Krajské hospodářské komory Zlínského kraje v Konfederaci podnikatelských subjektů. Následovala individuální obchodní setkání mezi českými a ruskými firmami.

Ve středu 19. 10. 2016 se delegace Zlínského kraje zúčastnila „Dne průmyslu Jaroslavské oblasti“, který každoročně pořádá Obchodně-průmyslová komora ve spolupráci s jaroslavskou samosprávou. V letošním roce byla akce věnována inovacím a technologiím, představily se ruské firmy z oblasti strojírenství, automobilového i textilního průmyslu. Účastníci mise měli možnost prezentovat se formou propagačních materiálů na stánku Zlínského kraje, většina podnikatelů měla dohodnutá jednání s ruskými firmami, s dalšími se mohli osobně potkat na stáncích v rámci výstavy.

Brožurka s profily účastníků mise ke stažení ZDE.

foto zde


 

 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner