Archiv aktualit

 

Business den věnovaný Kazachstánu proběhl úspěšně

10.10.14

Dne 7. 10. 2014 uspořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje ve Zlíně podnikatelské setkání s názvem „Business den: Kazachstán“, kterého se zúčastnily více než čtyři desítky podnikatelů, zástupců organizací, sdružení a institucí nejen ze Zlínského kraje. Na přípravě akce se podílelo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a Krajská hospodářská komora MSK. 

Kazachstán patří mezi 12 prioritních zemí definovaných v exportní strategii ČR a pro české firmy je velmi významným obchodním partnerem ve středoasijském regionu. Setkání ve Zlíně bylo zaměřeno především na nové obchodní a investiční příležitosti pro naše podnikatele. Účastníci se dále seznámili s podmínkami při podnikání, s místními zvyklostmi a řízením vztahů se zákazníky nebo s exportním financováním při realizaci obchodních případů.  

Se zajímavými příspěvky vystoupili představitelé Zlínského kraje, Velvyslanectví Republiky Kazachstán, Zastupitelského úřadu ČR v Astaně, Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva průmyslu a obchodu, Komory pro hospodářské styky se SNS a agentury CzechTrade. O praktické zkušenosti spojené s  podnikáním v Kazachstánu se podělil zástupce Společenství průmyslových podniků Moravy a Slezska. V diskusi byly zmíněny problémy s udělováním víza pro kazašské občany, které je nutné pro vycestování do ČR. Tato problematika je v poslední době často diskutovaným tématem a ze strany hostů byla přislíbena podpora při řešení této situace.  

Zástupci velvyslanectví Kazachstánu v ČR a Krajské hospodářské komory Zlínského kraje se dohodli na dalších aktivitách souvisejících s možností navázání spolupráce na regionální úrovni s vybranou oblastí v Kazachstánu a podpoře při organizaci podnikatelské mise v roce 2015.

Foto

Kompletní program včetně vystupujících a příspěvků ZDE

Kontakty ke spolupráci ZDE

 
 

 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner