Archiv aktualit

 

Ukrajinská delegace ve Zlínském kraji

11.04.12

Na návštěvu do Zlínského kraje zavítali ve dnech 3.4. - 8.4. 2012 představitelé ukrajinské Obchodně-průmyslové komory Žitomirské oblasti v čele s jejím prezidentem, Andrijem Georgijovičem Michajlovem.

 

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje má s ukrajinskou komorou podepsanou Dohodu o spolupráci. V rámci společných jednání byla předběžně dohodnuta příprava obchodní mise zástupců ukrajinských firem do Zlínského kraje, a to v měsíci září, v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Ukrajinská strana zahájila rovněž jednání, jejichž výstupem by měla být větší návštěvnost lázní v Luhačovicích ze strany ukrajinských občanů. Ukrajinští představitelé by chtěli rovněž podpořit partnerství měst v obou regionech.

Zástupci českých firem měli možnost konzultovat se zástupci Žitomirské komory své obchodní záměry při vstupu na ukrajinský trh.

Krajské hospodářské komoře byl předán řád „Zlaté chmelové šišky“, jako ocenění trvalé práce krajské komory v rozvoji ukrajinsko-českých obchodních vztahů.

 

Z historie udělování čestného vyznamenání „Zlatá chmelová šiška“.

23. listopadu 2000 obdržela Žitomirská Obchodně-průmyslové komora regionální vyznamenání „Zlatá chmelová šiška“, kterým se z rozhodnutí Obchodně-průmyslové  komory Ukrajiny a Žitomirské Obchodně-průmyslové komory oceňují nejlepší podniky různých forem vlastnictví, společenské organizace, představitelé  a vedoucí pracovníci podniků a organizací, mezinárodních společenství a také představitelé, kteří dosáhli významných výsledků ve své profesní činnosti a přispěli tak velkou měrou k rozvoji mezinárodních obchodních vztahů. Za celou historii existence udělování těchto vyznamenání bylo oceněno více jak 100 ukrajinských a zahraničních organizací  či osob.

Ocenění za rozvoj česko-ukrajinských obchodních vztahů obdržel i Ing. Miroslav Lukšík, předchozí předseda představenstva Krajské hospodářské  komory ZK.


Foto ocenění naleznete ZDE


Fotografie naleznete ZDE
 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner