Archiv aktualit

 

Vedoucí Konzulátu Ukrajiny v Brně přednášel ve Zlíně

14.02.11

Jaké je současné investiční klima na Ukrajině, jaké jsou prioritní oblasti pro investice, v jakých formách mohou být investice na Ukrajině uskutečňovány, jaké důležité kroky směrem k integraci do světové ekonomiky Ukrajina již učinila? S odpověďmi na tyto otázky vystoupil na semináři „Ochrana investic na Ukrajině“, které pořádalo dne 11.2. 2011 Kontaktní centrum pro východní trhy při Krajské hospodářské komoře ZK , konzul pan Jaroslav Asman, vedoucí Konzulátu Ukrajiny v Brně.

 

V dalším příspěvku zazněly informace od pana Sergeje Kuzmenka, zástupce ekonomického oddělení Velvyslanectví Ukrajiny v Praze, který se věnoval bilanci vzájemné obchodní výměny, základním makroekonomickým ukazatelům, zhodnocení hospodářského vývoje. Byly zmíněny prioritní národní projekty Ukrajiny -  LNG TERMINAL (podmořský terminál pro zkapalněný zemní plyn); OTEVŘENÝ SVĚT (národní informační a výchovná 4G síť na národní úrovni); AIRIL EXPRESS (podzemní dráha z centrálního železničního nádraží v Kyjevě na mezinárodní letiště „Boryspil“); CENOVĚ DOSTUPNÉ BYDLENÍ (systém projektů budov sociálního bydlení); ČISTÉ MĚSTO (systém moderního odpadového recyklačního komplexu);  PŘÍRODNÍ ENERGIE (stavba solárních, větrných a malých vodních elektráren, výroba pevného alternativního paliva); NOVÝ ŹIVOT (ochrana mateřství a dítěte); OLYMPIJSKÁ NADĚJE 2020 (sportovní a turistická infrastruktura); DUNAJSKÝ KORIDOR (rozvoj dopravního spojení a kanálu v Dunajském regionu).
Prostor byl věnován informacím o novém Daňovém zákoníku, platném od 1.1. 2011.

 

Paní Oxana Antonenko, vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině poukázala na obtížnosti, se kterými se může zájemce o ukrajinský trh setkat a informovala účastníky semináře o službách, které nabízí agentura CzechTrade na podporu exportních aktivit.

 

Na vyžádání Vám může Kontaktní centrum poskytnout více informací.

 

Výběr fotografií ze semináře naleznete ...ZDE
 


Kalendář

« Cervenec 2022 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner