Kontaktní centrum pro východní trhy

Aktuální informace k přijímání zahraničních pracovníků

(Aktualizováno 17.03.20)

Vzhledem k velmi dynamickým okolnostem vývoje týkající se šíření nového koronaviru v rámci celé ČR a s ohledem na aktivity a kompetence, které jsou nám přiděleny vládním programem pro řízenou ekonomickou migraci z Ukrajiny si Vás dovoluji informovat o následujících informací: Hospodářská komora ČR byla v pátek minulý týden informována o okamžitém pozastavení příjmu žádostí do všech vládních programů ekonomické migrace s následujícími doporučeními:


1. U  již zařazených žádostí do programů se ruší všechny termíny k podání žádostí na zastupitelských úřadech, avšak zařazení do programů zůstává zachováno. Žadatelům, kterým již byl stanoven termín na zastupitelském úřadu ČR, bude tento termín posunut na dobu skončení nouzového stavu. O nových termínech budou zaměstnavatelé informováni. Žadatelé ani koordinátoři nebudou o zrušení termínů informováni ze strany zastupitelských úřadů jednotlivě. Informace bude zveřejněna na webových stránkách zastupitelských úřadů a MZV.

2. Řízení o žádostech o zaměstnanecké karty, které již byly přijaty zastupitelskými úřady, se až do skončení nouzového stavu přerušují.

3. I v případě, že  žadatelé byli informováni o udělení zaměstnanecké karty a vyzváni k dostavení se na zastupitelský úřad pro převzetí vstupního víza, se řízení přerušuje a víza budou vydávána až po skončení nouzového stavu.

4. MPO k dnešnímu dni vynulovalo všechny kapacity v systému přidělování jedinečných kódů Programu kvalifikovaný zaměstnanec na webu MPO. Po skončení nouzového stavu navážeme na stav volných kapacit k dnešnímu dni. Žádosti zpracovává pouze HK ČR. Tento bod se týká zařazování pracvoníků z ostatních států kromě Ukrajiny.

Pro podrobnější informace o nouzovém stavu a zastavení příjmu víz sledujte webové stránky Ministerstva vnitra: https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-po-dobu-nouzoveho-stavu.aspx a MZV ČR: https://www.mzv.cz/jnp/cz/informace_pro_cizince/aktuality/pozastaveni_vizovych_rizeni_na_vsech.html

Dle informace MPSV, držitelé schengenských víz a ZK, kterým propadne platnost od vyhlášení nouzového stavu 12.3.2020 mohou pokračovat v zaměstnání u zaměstnavatele po dobu skončení nouzového stavu a následujících 60 dní.

 

více informací

Důležitá informace k Programu kvalifikovaný zaměstnanec: Zastavení přijímání žádostí o vízum na zastupitelských úřadech ČR v zahraničí

(Aktualizováno 13.03.20)

V návaznosti na usnesení vlády České republiky č. 194, které s účinností od 14. března 2020 stanovuje zastavení přijímání žádostí o víza, přechodné i trvalé pobyty na všech zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí, je zrušen, resp. odložen na neurčito termín Vašeho podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Vízovém centru ve Lvově, ul Dzherelna 18.  O novém termínu podání budete vyrozuměn v závislosti na vývoji dalších opatření v souvislosti s výskytem koronaviru, a to opětovně zasláním e-mailu se stanovením nového data.
 
Doporučujeme sledovat aktuálně zveřejňované informace k dané problematice na webových stránkách www.mvcr.cz, případně www.mzv.cz/lvov.
 
*************************************************************************************
У зв'язку з Постановою Уряду Чеської Республіки №194, яка починаючи з 14 березня 2020 року передбачає призупинення прийому заяв на візи, тимчасове та постійне проживання в усіх дипломатичних представництвах Чеської Республіки за кордоном, Ваш термін для подачі заяви на робочу карту у візовому центрі у Львові, вул. Джерельна, 18, переноситься на невизначений термін.
Новий термін подачі буде повідомлений Вам залежно від розвитку подальших заходів, пов'язаних з коронавірусом, і надісланий Вам шляхом e-mailу.
Наполегливо рекомендуємо слідкувати за інформацією щодо цієї проблематики, яка оновлюється на веб-сайті www.mvcr.cz, або www.mzv.cz/lvov.

více informací

Podnikatelská mise Zlínského kraje do Gruzie - ZRUŠENO!!

(Aktualizováno 28.02.20)

Image result for vlajka Gruzie Krajská hospodářská komora ZK pořádá ve spolupráci se Zlínským krajem podnikatelskou misi do Gruzie v termínu 2.- 5. května 2020. 
Mise navazuje na návštěvu představitelů regionu Imereti ve Zlínském kraji v roce 2017 a na pozvání na podnikatelské fórum v centrálním městě regionu Imereti – Kutaisi. Fórum nabízí možnost potkat se jak s gruzínskými firmami, tak s firmami z okolních zemí. Kromě Kutaisi plánujeme program v Tbilisi, který bude zahrnovat obchodní seminář, B2B jednání, setkání se zástupci velvyslanectví a další aktivity. Při příležitosti mise bude vytištěna brožurka s profily všech účastníků mise. Program v současné době připravujeme ve spolupráci s gruzínskou obchodní komorou, zástupci regionu Imereti a Velvyslanectvím ČR v Tbilisi.
Předpokládaná cena za účast je 25 tis. kč a bude zahrnovat letenky, ubytování a kompletní zajištění programu. Bližší informace získáte na tel. 725 596 631 nebo e-mailu: lavrovicova@khkzk.cz.

Dokumenty ke stažení:

Pozvánka na misi

Závazná přihláška

Profil firmy
 

více informací

Program kvalifikovaný zaměstnanec (Režim Ukrajina) - aktuální informace pro zaměstnavatele

(Aktualizováno 09.01.20)

Dovolujeme si Vás upozornit na navýšení zaručené mzdy s platností od 1.1.2020 - dle nařízení vlády ze dne 9. prosince 2019, kterým se mění nařízení vlády č. 567/2006 Sb., o minimální mzdě, o nejnižších úrovních zaručené mzdy, o vymezení ztíženého pracovního prostředí a o výši příplatku ke mzdě za práci ve ztíženém pracovním prostředí, ve znění pozdějších předpisů. Tabulku s přehledem pracovních skupin a aktuální výše zaručené mzdy pro zahraniční pracovníky naleznete ZDE.

Dále bychom Vás chtěli informovat, že se výrazně zkrátil termín pro podání žádosti o zaměstnaneckou kartu ve Lvově. Proto prosím sdělte svým potenciálním zaměstnancům z Ukrajiny, aby si na pohovor připravili všechny potřebné dokumenty.

 

více informací

Do Zlína zavítali ekonomičtí diplomaté z Bogoty a Mexika

(Aktualizováno 29.11.19)

Ve středu 27. listopadu proběhl v prostorách Krajského úřadu Zlínského kraje seminář zaměřený na obchodní příležitosti v Mexiku a Kolumbii. Akci uspořádala Krajská hospodářská komora ZK ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, partnerem akce byla pojišťovací společnost EGAP.
Možnosti státní podpory představila Michaela Chrtová z Odboru ekonomické diplomacie MZV ČR, o proexportních aktivitách KHK ZK a spolupráci se zahraničními regiony informovala Bohdana Lavrovičová.
Specifika obchodování na trzích Kolumbie a Mexika představili Zuzana Stiborová, ekonomická diplomatka ZÚ Mexiko, a Milan Rejtar, ekonomický diplomat ZÚ Bogota. Hovořili o hospodářské situaci v těchto zemích, obchodních příležitostech v daných sektorech nebo jak správně postupovat při obchodním jednání s kolumbijským či mexickým obchodním partnerem.
O možnostech pojištění při exportu a vybraných obchodních případech informoval účastníky zástupce EGAP Jiří Šrámek.
Po ukončení oficiální části programu proběhla individuální setkání se zástupci obou velvyslanectví.

více informací

123

Kalendář

« Kveten 2020 »
NePoUtStCtPaSo
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*