Kontaktní centrum pro východní trhy

Řešení pobytu cizinců v ČR po skončení nouzového stavu

(Aktualizováno 18.05.20)

Jak dlouho po skončení nouzového stavu může cizinec v ČR pobývat? Kde a jakým způsobem lze zažádat o prodloužení víza? Kterým cizincům bude umožněn vstup do ČR po skončení nouzového stavu? Na tyto a další dotazy najdete odpovědi v níže uvedeném souboru.

Aktuální informace k pobytovým oprávněním najdete ZDE

více informací

POZVÁNKA NA WEBINÁŘ: PROGRAM KVALIFIKOVANÝ ZAMĚSTNANEC V DOBĚ NOUZOVÉHO STAVU

(Aktualizováno 06.05.20)

Chcete získat nejaktuálnější informace k Programu kvalifikovaný zaměstnanec?
Nevíte, jak postupovat, když pracujícímu cizinci skončí vízum? Potřebujete poradit v případě, že nemáte pracovní sílu, ale máte práci a naopak?
Tyto a další dotazy vám zodpoví pracovníci ministerstev a hospodářské komory. Program webináře a podrobnější informace k registraci ZDE

více informací

Koronavirus a zaměstnávání cizinců - anketa 24.4.2020

(Aktualizováno 28.04.20)

Na základě podnětů ze strany podnikatelů a velkého počtu dotazů připravila HK ČR bleskovou anketu na téma „Koronavirus a zaměstnávání cizinců“.
Anketu vedla od 2.4.2020 do 6.4.2020 HK ČR mezi firmami zařazenými do Programu kvalifikovaný zaměstnanec. Cílem dotazování bylo zjistit, jaké dopady má nouzový stav na zaměstnanost cizinců, jaká opatření zaměstnavatelé učinili a jaká budou nuceni učinit v souvislosti s touto situací.
Celkem na anketu odpovědělo 240 dotázaných z celé České republiky. Odpovídaly mikro, malé, střední a velké podniky. Výsledky ankety naleznete ZDE

více informací

Konzultujte byznys v zahraničí s ekonomickými diplomaty

(Aktualizováno 28.04.20)

Targul de afaceri RIVULUS DOMINARUM 2013Dovolujeme si vás informovat o webinářích a individuálních konzultacích s ekonomickými diplomaty, které pro vás připravilo MZV ČR.

K individuálním konzultacím byli pilotně vybráni p.Tomáš Hart (Zastupitelský úřad ČR v  Moskvě) a p. Aleš Opatrný (Zastupitelský úřad ČR v Londýně).  

Konzultace se uskuteční dne 13. 5. 2020 (9-12 Moskva, 13-16 Londýn). Informace o konzultacích je k dispozici ZDE

Seznam připravovaných webinářů, tentokrát zaměřených na Kanadu, Maďarsko a Srbsko, naleznete ZDE

více informací

Držitelé zaměstnaneckých karet u firem, které provádějí krizová opatření nebo jim napomáhají

(Aktualizováno 02.04.20)

Po dobu nouzového stavu mohou držitelé zaměstnanecké karty a modré karty za zjednodušených podmínek začít pracovat pro zaměstnavatele, který provádí krizová opatření nebo napomáhá k jejich provádění. Kdo je za takového zaměstnavatele považován, naleznete ZDE.
Zjednodušené podmínky se vztahují nejen na změnu zaměstnavatele, ale u držitelů zaměstnaneckých karet i na zaměstnání na další pracovní pozici u jiného zaměstnavatele a zaměstnání na jiné či další pracovní pozici u stejného zaměstnavatele.

Co je třeba splnit:

  • Jedná se o volné pracovní místo obsaditelné držiteli zaměstnanecké karty nebo volné pracovní místo obsaditelné držiteli modré karty.
  • Oznámení změny je třeba doručit Ministerstvu vnitra nejpozději v den nástupu do nového zaměstnání.
  • Oznámení lze zaslat poštou na adresu příslušného pracoviště odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra nebo do datové schránky Ministerstva vnitra (6bnaawp). Pokud za cizince oznámení zasílá budoucí zaměstnavatel nebo jiná osoba, musí zaslat i plnou moc

Další informace k tomuto tématu jdou k dispozici na webových stránkách Ministerstva vnitra ZDE

více informací

123

Kalendář

« Zari 2020 »
NePoUtStCtPaSo
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*