Kontaktní centrum pro východní trhy

Aktuální informace k Režimu Ukrajina

(Aktualizováno 18.06.18)

Z důvodu navýšení počtu přijatých žádostí a potřeby zpřehlednění databáze se rozhodl jeden z řídících orgánů projektu upravit formulář „Žádost.xls“, v němž zaměstnavatel uvádí údaje k ukrajinským uchazečům. Při podání první žádosti, nahlášení dalších uchazečů či žádosti po vypršení předešlého zařazení, je třeba použít nový formulář - ke stažení ZDE.
Původní formulář s názvem „Žádost o nahlášení dalšího uchazeče“ byl zrušen.

Ostatní požadované přílohy zůstávají nezměněné.

více informací

Pozvánka na Česko-ukrajinské podnikatelské fórum

(Aktualizováno 25.05.18)

Dne 11. 6. 2018 od 14:00 se v budově Ministerstva průmyslu a obchodu (Na Františku 32, Praha 1) uskuteční Česko-ukrajinské podnikatelské fórum, které pořádá Svaz průmyslu a dopravy ve spolupráci s Komorou pro hospodářské styky se zeměmi SNS.

Fórum se koná při příležitosti 8. zasedání česko-ukrajinské Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, která byla minulý rok obnovena po téměř pětileté přestávce. Komisi předsedá za českou část ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner a ukrajinskou část vede místopředseda vlády Vladimír Kistion. Oba ministři podnikatelské fórum zahájí.

Fórum bude cennou příležitostí pro české exportéry, kteří mají zájem o podnikání na Ukrajině, navázat kontakty s ukrajinskými protějšky. V programu bude vyhrazena speciální část B2B jednání. Účast na něm přislíbily ukrajinské firmy z oblasti strojírenství, chemického průmyslu, automobilového průmyslu, kosmického a leteckého odvětví ad. 

V případě Vašeho zájmu o podnikatelské fórum se prosím registrujte nejpozději do 7. června 2018 na odkazu ZDE.

 

více informací

Pozvánka na konferenci "Obchodně ekonomická dimenze Východního partnerství"

(Aktualizováno 25.05.18)

Dovolujeme si Vás informovat o konferenci „Obchodně ekonomická dimenze Východního partnerství„, která se uskuteční dne 1. 6. 2018 od 9:30 v prostorách Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky (Na Františku 32).

Akce bude slavnostně zahájena ministrem průmyslu a obchodu české republiky panem Tomášem Hünerem, přičemž následně vystoupí se svými úvodními slovy velvyslanci Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Gruzie, Moldavské republiky a Ukrajiny. Další program bude rozdělen do dvou panelů zaměřených po řadě na ekonomickou integraci a konvergenci s evropskými politikami a na úspěšné případy společností působících v zemích Východního partnerství.

Bližší informace o akci naleznete v pozvánce a v předběžném programu.

V případě Vašeho zájmu o účast se prosím zaregistrujte na e-mailové adrese: mullerova1@komora.cz, a to nejpozději do 30. 5. 2018.

více informací

V dubnu letošního roku byl spuštěn Režim ostatní státy (Mongolsko/Filipíny)

(Aktualizováno 17.05.18)

Dne 11. 4. 2018  Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo příjem žádostí o zařazení do Režimu ostatní státy, který je zaměřen na státy Mongolsko a Filipíny, o jejichž pracovní sílu trvale usilují čeští zaměstnavatelé. Režim ostatní státy má sloužit obdobně jako Režim Ukrajina k cílenému a výběrovému přijímání a vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty pro státní občany Mongolska/ Filipín, kteří budou na území ČR vykonávat kvalifikovanou pracovní činnost (na pracovních pozicích, které jsou dle platného znění Klasifikace zaměstnání  CZ-ISCO zařazeny do hlavních tříd 4 – 8: řidiči, skladníci, montéři, svářeči, švadleny atd.).
 
O žádostech o zařazení do Režimu bude rozhodovat MPO na základě doporučení od podnikatelských asociací (HK ČR).  Roční kapacita pro tento projekt je 1000 uchazečů pro každou z obou zemí (tzn. cca 85 uchazečů měsíčně na každou zemi). Žádosti o zaměstnaneckou kartu budou přijímat zastupitelské úřady Ulánbátar a Manila. Po naplnění měsíční kapacity daných zastupitelských úřadů bude příjem žádostí zastaven. Na rozdíl od Režimu Ukrajina tak nebudou žádosti o zařazení do Režimu ostatní země řazeny do nekonečné fronty. Uchazeči budou mít možnost přihlásit se dopředu s několikatýdenní časovou rezervou.

Více informací naleznete níže v sekci Režim ostatní státy (Mongolsko/Filipíny).
 

více informací

Podnikatelé ze Zlínského kraje jednali se srbskými protějšky v Bělehradě a Čačku

(Aktualizováno 26.04.18)

Krajská hospodářská komora Zlínského kraje a Zlínský kraj uspořádali v termínu 17.- 20. dubna 2018 podnikatelskou misi do Srbska. Mise proběhla díky projektu na podporu ekonomické diplomacie PROPED ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Bělehradě. Osobní účastí misi podpořil zástupce Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Jiří Dorňák. Delegace 12 podnikatelů vedená hejtmanem Zlínského kraje Jiřím Čunkem strávila dva dny v Bělehradě a dva dny v Čačku (Moravica and Raška District).

Na velvyslanectví v Bělehradě přijal zlínskou delegaci Pavel Kobližka, Chargé d´affaires a.i. a zástupci Velvyslanectví ČR v Srbsku - Jiří Král, obchodní rada a Pavel Svoboda, agrární rada, kteří podnikatelům předali informace o příležitostech a podmínkách pro uplatnění českých firem na srbském trhu.

Dne 18.4. se v prostorách velvyslanectví uskutečnil obchodní seminář, jehož cílem bylo představit Zlínský kraj a jeho ekonomický potenciál. Následovala obchodní jednání se srbskými partnery a návštěva stavebního veletrhu SEEBBE 2018. Proběhlo rovněž setkání se zástupci Srbské obchodní komory a představiteli města Valjevo.
 
Ve čtvrtek 19.4. se delegace přesunula do města Čačak, které je centrálním městem regionu Moravica a Raška. Program v Čačku navázal na návštěvu srbských podnikatelek ve Zlínském kraji v září 2017. Zástupci firem měli možnost prezentovat se v rámci podnikatelského fóra a setkat se svými srbskými protějšky.  Součástí programu v Čačku byla návštěva vybraných firem a zdravotnického zařízení. Proběhla setkání s představiteli kraje, města Čačak a vedením regionální obchodní komory.
 
„Mise byla intenzivní a ohlasy firem jsou velmi pozitivní. Na základě odezvy od podnikatelů lze říci, že jsme ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Bělehradě a Regionální obchodní komorou v Čačku připravili kvalitní program. Věřím, že se firmám v budoucnu podaří zúročit kontakty, které během pobytu v Srbsku navázaly“, řekla Iveta Táborská, ředitelka KHK Zlínského kraje.

Odkaz na reportáž ze Srbska:

https://www.youtube.com/watch?v=2S0uSnoUD1M

více informací

123

Kalendář

« Leden 2019 »
NePoUtStCtPaSo
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*