Kontaktní centrum pro východní trhy

POZVÁNKY NA WEBINÁŘE A KONZULTACE S EKONOMICKÝMI DIPLOMATY V ZAHRANIČÍ - FINSKO, POLSKO

(Aktualizováno 27.01.21)

Ministerstvo zahraničních věcí vás srdečně zve na další sérii webinářů zaměřených na zahraniční spolupráci.

FINSKO - webinář pro české firmy k obchodním příležitostem
Webinář zahájí úvodním slovem velvyslanec České republiky ve Finsku Ivan Jukl. Konkrétní obchodní příležitosti pro české firmy, perspektivní obory podnikání, podnikatelskou kulturu a nejaktuálnější informace v souvislosti s pandemií covid-19 vám zprostředkují Daniel Horák, ekonomický diplomat a Jana Arhio, ekonomická specialistka české ambasády v Helsinkách.
Termín: 4. února 2021 od 14:00 hod. SEČ
Více informací a registrace na: https://www.export.cz/akce/webinar-finsko/

POLSKO - on-line individuální konzultace s ekonomickým diplomatem velvyslanectví České republiky ve Varšavě Jakubem Rudým.
Termín: 10. února 2021     14:00–17:00 hod SEČ
Více informací na: https://www.export.cz/akce/polsko-konzultace/

 

více informací

POZVÁNKA NA WEBINÁŘ K ZAMĚSTNÁVÁNÍ A LOKÁLNÍ INTEGRACI CIZINCŮ

(Aktualizováno 26.11.20)

Dovolujeme si vás pozvat na webinář zaměřený na zaměstnávání zahraničních pracovníků v českých firmách a lokální integraci cizinců v kraji. Během webináře vás upozorníme na aktuální situaci související se vstupem cizinců na území ČR, na nejčastější chyby při zařazování do Programu kvalifikovaný zaměstnanec a předáme Vám nové informace k programu. Zástupci Centra na podporu integrace cizinců vás budou informovat o lokální integraci cizinců, o plánovaných aktivitách a činnosti centra.

Webinář se koná 10. prosince 2020 od 10:00 do 11:30 hod. Registrovat se můžete nejpozději do 9.12.2020 na e-mailu: lavrovicova@khkzk.cz, tel.: 725 596 631
Webinář proběhne prostřednictvím platformy Microsoft Teams. Odkaz, na kterém budete moci webinář sledovat, obdržíte nejpozději den před akcí.
Akce je ZDARMA.

Pozvánku najdete ZDE

více informací

POZVÁNKA NA WEBINÁŘ "OBCHODNÍ PŘÍLEŽITOSTI VE VIETNAMU"

(Aktualizováno 22.10.20)

Srdečně vás zveme na webinář věnovaný obchodním a exportním příležitostem ve Vietnamu, který se uskuteční dne 10. listopadu 2020 od 9,30 hod. Během semináře se dozvíte, jaká je aktuální situace na vietnamském trhu, jaké jsou perspektivní oblasti a sektory pro export českých firem, jak probíhá oslovení a komunikace s obchodním partnerem nebo založení firmy ve Vietnamu. Registrovat se můžete nejpozději do 9.11.2020 na e-mailu: lavrovicova@khkzk.cz, tel.: 725 596 631
Podrobnější informace naleznete v pozvánce zde

Akce je ZDARMA

 

více informací

NABÍDKA WEBINÁŘŮ A ONLINE KONZULTACÍ S EKONOMICKÝMI DIPLOMATY V ZAHRANIČÍ

(Aktualizováno 07.10.20)

Ministerstvo zahraničních věcí ČR přináší další webináře a online individuální konzultace s ekonomickými diplomaty. Registrace na akce je ZDARMA. On-line konzultace nabízejí zástupcům českých firem možnost individuálního on-line jednání s ekonomickým diplomatem v dané zemi, získání informací o aktuálních exportních příležitostech, podmínkách vstupu na trh anebo možnostech expanze obchodních či investičních aktivit v příslušné zemi.

USA
Termín:  20.10.2020     od 15:00 hod.
Webináře se zúčastní ekonomický diplomat Jiří Janíček, zemědělský diplomat Petr Ježek a vědecký diplomat Luděk Moravec, kteří vám zprostředkují informace o konkrétních obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a také aktuální informace v souvislosti s šířením koronaviru. Podrobnosti a informace zde
 
SEVERNÍ AFRIKA SE ZAMĚŘENÍM NA MAROKO, ALŽÍRSKO A EGYPT
Termín:  21.10.2020     od 10:00 hod.
Na webináři vystoupí ekonomický diplomat v Rabatu Jan Hladík, ekonomická diplomatka v Alžíru Alena Štojdlová a ekonomická diplomatka v Káhiře Ludmila Leškovská a zprostředkují vám informace o konkrétních obchodních příležitostech, perspektivních oborech podnikání, kultuře obchodního jednání a také aktuální informace v souvislosti s šířením koronaviru. Podrobnější informace a registrace zde
 
INDIE
Termín:  23.10.2020    od 9:00 do 12:00 hod
on-line individuální konzultace s ekonomickým diplomatem velvyslanectví České republiky v Dillí, Milanem Dostálem. Podrobnější informace a registrace zde

více informací

Ve Zlíně proběhl seminář k problematice zaměstnávání zahraničních pracovníků

(Aktualizováno 07.09.20)

Krajská hospodářská komora ZK uspořádala 3.9.2020 seminář k zaměstnávání zahraničních pracovníků, kterého se zúčastnilo více než 30 zástupců firem a organizací.
KHK ZK je jedním z garantů Programu kvalifikovaný zaměstnanec, který je zaměřen na zaměstnávání středně a nízkokvalifikovaných pracovníků z třetích zemí. O podmínkách zařazení zaměstnavatelů a ukrajinských uchazečů do programu, přípravě podkladů a dalším postupu řízení o zaměstnaneckou kartu informovala Bohdana Lavrovičová z Kontaktního centra pro východní trhy, které funguje při KHK.
Informace o podmínkách vstupu a pobytu cizinců včetně problematiky zaměstnanecké karty a krátkodobých schengenských víz za účelem zaměstnání předala Andrea Celá z Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR. Praktické rady týkající se zaměstnávání cizinců poskytla Jana Smolková z krajské pobočky ÚP ČR ve Zlíně. V závěru představil Bernard Šulák aktivity Centra na podporu integrace cizinců a seznámil účastníky s novinkami, které připravují. Jednou z nich je absolvovaní adaptačních kurzů pro cizince od ledna 2021.

Více informací k Programu kvalifikovaný zaměstnanec naleznete na našich stránkách.

 

více informací

123

Kalendář

« Duben 2021 »
NePoUtStCtPaSo
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Partneři

banner
banner
banner
banner
*